ХПІ – лідер освітніх інновацій

Національний технічний університет «ХПІ» вчергове отримав почесне звання «Лідер інновацій в освіті», золоту медаль, дипломи та сертифікати на 16-й Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті». Була відзначена робота, присвячена якості вищої освіти як об’єкту публічного управління: обґрунтування та особливості актуалізації. Її автори – співробітники відділу забезпечення якості освітньої діяльності та кафедри соціології і публічного управління ХПІ. Найвищої оцінки журі отримала також представлена стратегія створення та забезпечення сталого розвитку Інноваційної екосистеми Харківського Політеху. Робота створена в рамках гармонізації діяльності НТУ «ХПІ» з Цілями сталого розвитку ООН. Захід об’єднав майже 300 учасників із України, Польщі, Литви, Румунії, Угорщини та Естонії. Загалом на конкурси виставки, яка відбулася у Києві, було подано 272 роботи.

16-та Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» стала локацією для обговорення освітянами і науковцями важливих проблем і перспектив інноваційного розвитку сфери освіти, пошуку дієвих рішень задля майбутнього розвитку незалежної України. Привітання учасникам, організаторам і гостям заходу надіслали президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень та директор Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Євген Баженков.

За підсумками події науковцям Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» було вручено низку нагород, дипломів та сертифікатів. Так, Почесне звання «Лідер інновацій в освіті» було надане за роботу «Якість вищої освіти як об’єкт публічного управління: обґрунтування та особливості актуалізації». Вона була підготовлена співробітниками відділу забезпечення якості освітньої діяльності та кафедри «Соціологія і публічне управління». НТУ «ХПІ» також отримав золоту медаль у номінації «Менеджмент інноваційної діяльності закладу освіти щодо професійної підготовки конкурентоспроможних фахівців». На цей конкурс було надіслано роботу «Стратегія створення та забезпечення сталого розвитку Інноваційної екосистеми університету». Вона розроблена в рамках гармонізації діяльності НТУ «ХПІ» з Цілями сталого розвитку Організації об’єднаних націй (ООН), зокрема, «SDG 4 – Якісна освіта» та «SDG 9 – Промисловість, інновації та інфраструктура».

Автори «золотої» нагороди:

*Євген Іванович Сокол, ректор;

*Андрій Петрович Марченко, проректор з наукової роботи;

*Руслан Вікторович Кривобок, завідувач науково-дослідної частини;

*Наталія Михайлівна Шматько, професор кафедри «Маркетинг».

Зрештою на конкурси було подано 272 роботи, їх експертну оцінку якості проводили науковці й фахівці наукових установ Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Захід об’єднав 276 організацій-учасників із вісімнадцяти регіонів України, а також іноземних держав: Польщі, Литви, Румунії, Угорщини, Естонії.

Виставку супроводжувала змістовна тематична програма, яка включала п’ятдесят вісім заходів у режимі онлайн за участю керівників, провідних фахівців і науковців Національної академії педагогічних наук України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», практичних працівників сфери освіти, а також студентів, учнів, батьків і широкої громадськості. В онлайн-зустрічах взяло участь понад 4000 осіб. На конференціях, семінарах, круглих столах обговорювалися питання щодо особливостей формування компетентностей здобувачів освіти, професійної орієнтації та побудови кар’єри, реалізації ідей педагогіки партнерства в Новій українській школі (НУШ). Мова йшла й про впровадження STEM-уроків у закладах освіти як одного з ключових інструментів освіти для сталого розвитку, інноваційних підходів для збереження і зміцнення фізичного та ментального здоров’я як потреби сьогодення. Учасників заходів цікавили проблеми використання сервісів штучного інтелекту для підвищення якості освіти, а також професійного зростання педагогічних працівників; упровадження інноваційних технологій щодо формування національної та громадянської ідентичності здобувачів освіти, цифрових систем і застосунків для підвищення рухової активності, дуальної форми здобуття освіти як дієвого механізму підвищення якості підготовки фахівців; формування міжпредметних компетентностей шляхом використання сучасних засобів навчання та обладнання в контексті НУШ; упровадження новітніх технологій в освітньому процесі, програм для автоматизації процесу харчування в закладах освіти тощо.

Оргкомітет виставки висловив щиру подяку всім її учасникам за продуктивну роботу, цікаві дискусії, професійну атмосферу, власну високу потребу й зацікавленість в успішному вирішенні освітніх проблем в умовах жорстких випробувань і цивілізаційних викликів, за щире прагнення до значущих змін, спрямованих на інтеграцію української освіти до європейського простору.

Довідка:

16-та Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» відбулася 23-25 жовтня 2024 року в Києві. Її організатором виступила компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Захід об’єднав 276 організацій-учасників із вісімнадцяти регіонів України: Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської областей, м. Києва, а також іноземних держав: Польщі, Литви, Румунії, Угорщини, Естонії.

Серед учасників: заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи, навчально-методичні (науково-методичні) центри (кабінети) професійної (професійно-технічної) освіти, заклади професійної (професійно-технічної) освіти, заклади загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, органи управління освітою (обласні, міські, районні, об’єднаних територіальних громад), центри професійного розвитку педагогічних працівників, асоціації, фонди, підприємства.

Scroll to Top